Side Area Image
Lorem ipsum dolor sit amet gravida nibh vel velit auctor aliquet. Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auci. Proin gravida nibh vel veliau ctor aliquenean.

Follow me on instagram

+01145928421
mymail@gmail.com
Telefon: 0 533 057 98 74       E-posta: info@insus.com.tr
Image thumbnail

Hakkımızda

1980’den günümüze…

1980 yılında Aydın`nın verimli topraklarında yetişen incir ile ticarete başladık, 2009 yılında aynı bölgede yetişen taze meyvelerin satışı için harekete geçtik ve bölgenin en modern taze işleme tesisini hayata geçirdik.

Üretimin Merkezinde…

Umurlu, Köşk, Sultanhisar, Atça arası 35 km`lik şeritte bugün 12.000 dönüm arazi üzerinde 65.000 tonluk çilek tarımı, Nazilli, Beydağ, Ödemiş dağ yamaçlarında 25.000 tonluk kestane tarımı, dünya da birinci sırada incir üretimi ile Aydın bölgesi tarımsal üretimin en önemli merkezi konumundadır.

2014 yılında, 20 yıldır taze kestane satışı yaptığımız İtalyan müşterilerimizin İtalya`daki tesislerini ziyaretimizde, müşterilerimizin yönlendirmesi ve teknik desteği ile Türkiye`nin ilk ve tek kestane soyma ve dondurma tesisi olan İNSUS’u kurmaya karar verdik.

2016 yılında İtalya’dan gelen günlük 20 tonluk taze kestane soyma ve IQF hattını devreye aldık. Türkiye’de kestane sanayisine hizmet veren tek işletme olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Bir süre önce Bölge`de çileğin iç pazar ve ihracatta değerlendirilemeyen miktarı ile ilgili sanayiciye çilek temin etme girişimleri başlamıştı. Önce sanayiciye sapı alınan çilekler sevk edilmeye, sonrasında blok şoklama yaparak gönderilmeye başlandı. Hali hazırda dondurulmuş kestane için kurulmuş IQF hattımıza yaptığımız yatırımlar ile bölgede yetişen çilek ve diğer meyvelerin daha kaliteli ve hijyenik koşullarda dondurularak değerlendirilmesi kaçınılmazdı.

Şirket ortaklarımızın 35 yıllık taze çilek ve kestane tarım ve satışında ki tecrübelerini, sanayici kimliklerini ve yıllar önce başlayan ihracat tecrübelerini harmanlayarak çıktığımız bu yolculukta bugün İNSUS, özellikle Aydın Yöresinde yetişen en taze meyveleri satın alıp, hijyenik ve gıda güvenliği tam işletmesinde dondurulmuş halde son üreticiye ulaştırıyor.

İşlediğimiz tüm hammaddelere çok yakınız.

500 dekar üzerinde kendimize ait topraklarda Global GAP sertifikalı çilek üretiyoruz.
Omuz omuza çalıştığımız çiftçilerimize yakınlığımız eğitim, danışmanlık ve zirai destek konusunda bizi başarıya ulaştırıyor.

Yıllardır bu topraklarda yaşıyor olmanın verdiği avantajla, en doğru ürüne, en doğru zamanda, doğru çiftçiden ulaşmak İNSUS`u farklı kılıyor.

Teknolojiyi ve yasal mevzuatları yakından takip eden ekibimizle, çiftçiden son müşteriye kadar ürünümüzü kontrol altında tutuyor, müşteri gereksinimlerini göz önünde bulundurarak bıkmadan usanmadan araştırıp, her gün kendimizi yeniliyoruz..